Uudised‎ > ‎

Seemnesäilitajate kursus Võrumaal 17-18.8.2019

posted Sep 5, 2019, 2:09 AM by Annika Michelson
17-18. august 2019.  a. oli esimine seemnesäilitajate kursus Võrumaal Külaoru külas Triinu Guerrini permakultuuriaias. Koolitusprogram on väljatöötatud koostöös Taani seemnesäilitajate, Läti ja Leedus seemnesäilitajate organisatsioonidega projekti Growing Seed Savers raames. Koolituse sisu oli järgmine:

Seemnesäilitamise põhioskused 8 tundi.

Aia ajalugu. Pärandtaimed. Üheaastased, kaheaastased ja mitmeaastased taimed. Sordid, maasordid, populatsioonid, hübriidid. Tolmlemisviisid, ristumine ja turvalised vahemaad. Kuidas takistada risttolmlemist? Taimede levimismehhanismid ja erinevad seemned. Millal ja kuidas seemneid korjata, seemnete järelküpsemine, seemnete puhastamistehnikad, seemnete säilitamine, sildistamine, säilimisaeg ja säilitamistingimused. Seemneümbriku tegemine. Kuidas säilitada sorditunnuseid ja valida seemneid paljundamiseks.

Mina seemnesäilitajana 8 tundi.

Taimede tervis ja mulla tähtsus. Seemnetega levivad haigused. Seemneid puudutav seadusandlus, aedade inventeerimine, rahvaselektsioonisordid - tunnused ja nime andmine. Aiataimed hüdrosoolides. Kogemuste vahetamine seemnete säilitamisest. Praktiline permakultuuri õpituba: maasikaistanduse rajamine põhupeenardesse


Comments